رانندگی در انگلستان – قوانین جدید ( آپدیت 2024 ) !

رانندگی در انگلستان , در این مقاله به بررسی قوانین رانندگی در کشور انگلستان می پردازیم پس در صورتی که دوست دارید در این کشور رانندگی کنید این مقاله برای شما بسیار مناسب است .

قوانین رانندگی در این کشور کمی متفاوت از رانندگی در کشور های دیگر است و جالب است بدانید که قوانین رانندگی این کشور بر روی رانندگی در قبرس و استرالیا و نیوزلند و هند تاثیرات زیادی داشته است و در صورتی که شما قوانین رانندگی در این کشور ها را بررسی کنید متوجه شباهت بسیار زیاد با انگلیس می شوید . بسیار خب بیایید به بررسی قوانین بپردازیم .

پیشنهاد مقاله : کتاب آیین نامه !

رانندگی در انگلستان

قوانین کلی رانندگی در انگلستان !

در اینجا به بررسی قوانین کلی رانندگی در این کشور می پردازیم :

 1. حفظ سرعت مجاز: رعایت سرعت مجاز برای هر محدوده جاده ضروری است و تخطی از آن می‌تواند به جریمه منجر شود.
 2. استفاده از کمربند ایمنی: رانندگان و تمام مسافران در خودرو باید حین رانندگی از کمربند ایمنی استفاده کنند.
 3. اولویت عبور از گذرگاه‌ها: برای رعایت اولویت عبور از گذرگاه‌ها (رانندگی در جاده اصلی)، باید به تابلوها و علائم توجه کرده و احترام به حق رد و بدل موجود در جاده داشت.
 4. ممنوعیت تماس با تلفن همراه: در حالت رانندگی، استفاده از تلفن همراه بدون دست‌کم نگه‌داشتن افراد به صورت دست‌فری به عنوان تخلف محسوب می‌شود.
 5. عبور از چراغ‌های راهنمایی: باید در تقاطع‌ها و چراغ‌های راهنمایی به نشانه‌ها و علائم حرکت دقت کرده و طبق آن‌ها رانندگی کنید.
 6. ممنوعیت مصرف مواد مخدر و الکلی: رانندگی تحت تأثیر مواد مخدر یا الکلی ممنوع است و ممکن است به مجازات و جریمه منجر شود.
 7. پیاده‌روی ایمن: باید در محل‌های مخصوص پیاده‌روی عبور کرده و اجازه دهید پیاده‌روها به طور ایمن عبور کنند.
 8. ترک خودرو در محل‌های مناسب: ترک خودرو در مکان‌های مجاز و بدون مزاحمت برای دیگران ضروری است.
 9. رعایت نشانه‌ها و علائم راهنمایی: باید به نشانه‌ها و علائم راهنمایی رسمی توجه کرده و طبق آن‌ها رانندگی کنید.
 10. پارک خودرو: در مکان‌های مخصوص پارک کنید .
 11. ممنوعیت رانندگی در مستی
 12. حتما باید از سمت چپ راه رانندگی کنید .

البته این موارد کوتاهی از قوانین رانندگی در این کشور می باشد . حالا بیایید به بررس هزینه های جریمه رانندگی در این کشور بپردازیم .

رانندگی خطرناک یا بی‌توجهی به احتمال وقوع حادثه
استفاده از دست‌کمی ناصحیح یا غیرمجاز: تا £1000
عبور از گذرگاه پیاده‌رو: تا £100
استفاده از دستگاه موبایل در حین رانندگی: تا £200
عدم استفاده از آینه‌های ویژه‌ای برای کنترل کناره‌ها: تا £1000
عدم استفاده از نشانه‌های دست معین
عبور از چراغ‌های قرمز: تا £100
عدم پیروی از دستورات پلیس یا کارگزاران ترافیک
عدم رعایت علائم راهنمایی و تابلوها: تا £1000

همانطور که مشاهده می کنید هزینه های جریمه رانندگی در انگلستان بسیار بسیار زیاد است .

رانندگی در انگلستان

آیا با گواهینامه رانندگی ایران می توانیم در این کشور رانندگی کنیم ؟

متاسفانه خیر . شما حتی اگر گواهینامه رانندگیتان را هم بین المللی کنید باز هم نمی توانید در این کشور رانندگی کنید . قوانین رانندگی در کشور انگلستان بسیار بسیار متفاوت است برای مثال به قوانین رانندگی در این کشور توجه کنید . رانندگان در این کشور از سمت راست حرکت نمی کنند درست بر عکس رانندگی در ایران عمل می کنند .

و یا قوانین رانندگی رانندگان در این کشور به قدری سخت است که در صورتی که شما ندانسته خطایی انجام دهید باید هزینه های بسیار زیادی را بپردازید . باید یادتان باشد کشور انگلستان قوانین رانندگی بسیار متفاوتی از تمامی کشور های دیگر دارد .

آیا قوانین رانندگی در این کشور سخت گیرانه است ؟

بله . قوانین رانندگی در این کشور واقعا سختگیرانه است برای مثال اگر بخواهید قوانین رانندگی در این کشور را با کشور قبرس مقایسه کنید متوجه می شوید با اینکه قوانین این دو کشور تقریبا یکی است اما انگلستان سختگیری های بسیار زیاد تری را دارد .

قوانین رانندگی در کشور ایران و یا ترکیه را بررسی کنید متوجه می شوید که هزینه های جریمه رانندگی در این دو کشور بسیار بسیار پایین است اما در انگلستان وقتی شما یک خطایی را مرتکب شوید بدون شک هزینه های جریمه رانندگی واقعا زیادی را باید بپردازید .

گاها این هزینه ها به قدری زیاد است که شما باید حقوق یک ماه کارتان را هم بدهید اما آیا در ایران و یا در ترکیه به این صورت است ؟ هرگز .

عمومی و یا شخصی ؟

سوال بسیار جالبیست . هزینه های رفت و آمد در انگلستان با سیستم حمل و نقل عمومی بسیار بسیار کم است و یا شاید در بسیاری از مواقع رایگان اما در صورتی که شما بخواهید در فرضا لندن رانندگی کنید باید هزینه های زیاد سوخت و یا جریمه رانندگی و یا … را بپردازید .

برای همین هم هست که باید بدانید سیستم های عمومی هم سریعتر و هم در دسترس تر و هم ارزانتر می باشند و در صورتی که بخواهید با ماشین خودتان در این کشور ها رفت و آمد کنید باید هزینه های زیادی را برای رفت و آمد در مسیرتان بپردازید .

البته سیستم های حمل و نقل این کشور واقعا عالی هستند از ترن های هوایی و یا مترو ها و یا اتوبوس ها و بسیاری از موارد جدید دیگر در این کشور می توانید با هزینه های بسیار کم استفاده کنید اما در صورتی که مسیر شما خارج از شهر است بله به شما پیشنهاد می کنم از ماشین شخصی خودتان استفاده کنید تا در زمانتان صرفه جویی شود .

رانندگی در انگلستان

هزینه گواهینامه رانندگی در این کشور ‍!

رانندگی در انگلستان نیاز به گواهینامه رانندگی درست مانند تمامی کشور ها دارد که به شرح زیر است :

 • سن 18 و بالای 18
 • سلامت بینایی و جسمی
  • ( در صورت نداشتن سلامت بینایی نمی‌توانید رانندگی کنید . اما اگر از لحاظ جسمانی در سلامت کامل نباشید , در امتحان رانندگی به شما به هیچ وجه سخت نمی‌گیرند . به طوری که از شما فقط می‌خواهند که یا پارک کنید یا دور بزنید ) .
 • دارای سلامت عقلی و هوشیاری
 • 9 قطعه عکس 4*3
 • آدرس دقیق پستی منزل و محل کار و شناسه اینترنتی و حساب بانکی
 • پرداخت هزینه برای شرکت در کلاس‌های رانندگی
  • ( حدود 450 پوند _ هزینه سال 2020 )
 • قد بالای 149 سانتیمتر

از آنجا که رانندگی در انگلستان بسیار قوانین سختی دارد , خرید خودرو نیز مانند همان است . البته منظور ما از نظر شرایط پرداخت است وگرنه قیمت خودرو در این کشور بسیار مناسب است .

در کشور آلمان شما می‌توانید براساس درآمد خود تقاضای خرید خودروی خود را به اداره خرید خودرو در این کشور بدهید . منظور ما به صورت قسطی است ( از دم قسط بدون پرداخت حتی 1 یورو ) .
برای مثال : شما یک خودروی BMW را انتخاب می‌کنید .
در صورتی که حقوق شما مناسب باشد به راحتی می‌توانید از دم قسط خودروی خود را بردارید و از فردای همان روز رانندگی خود را آغاز کنید .

اما در انگلستان از این خبرها نیست . خودروی از دم قسط شرایطی دارد که شما را به شدت پشیمان می کند . اما برعکس ایران در انگلستان به هیچ وجه قیمت خودرو هر 2_3 ماه یکبار تغییر نمی‌کند . اینگونه نیست که شما صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که خودروی بی ارزشی مانند پراید به قیمت 50 میلیون رسیده است .

در این کشور شما می‌توانید برای خرید خودروی خود امیدوار باشید و اگر کار و درآمدی داشته باشید می‌توانید خودروی مورد علاقه خود را خریداری کنید و این یعنی ” امید ” .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *