قوانین جدید و عجیب رانندگی در استرالیا ( جدید 2022 )

رانندگی در استرالیا , جزیره ای به وسعت 40% از مساحت قاره آسیا با مناظر بسیار بسیار زیبا و دیدنی , آرزوی تمامی سرعت دوستان است . می پرسید چرا سرعت دوستان ؟ اصلا بیایید در این مقاله قوانین به روز رانندگی در کشور استرالیا را باهم بررسی کنیم .

در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد :

هزینه گرفتن گواهینامه رانندگی چقدر است ؟ شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور چیست ؟ قوانین کلی رانندگی در این کشور + قوانین جدید و عجیب رانندگی چیست ؟ قوانین و هزینه های خرید و نگهداری موتور سیکلت و یا ماشین در این کشور چیست ؟ آیا با اتوبوس و وسایل نقلیه در این کشور رفت و آمد کنیم بهتر است و یا با خودرو و وسیله نقیله شخصی خود ؟ تفاوت این کشور با اروپا چیست ؟

همه و همه این سوالات را پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید .

مقاله ویژه : قوانین رانندگی در سوئیس چیست ؟ ( جدید )

رانندگی در استرالیا

قوانین کلی رانندگی در این قاره دور اقتاده چیست ؟

قوانین رانندگی در تمامی کشور های دنیا یکیست اما در بسیاری از کشور ها به دلیل موانع سیاسی و یا محیطی , قوانین کمی دارای تفاوت می باشند که در اینجا به صورت خلاصه بررسی می کنیم …

کشور هایی که انگلستان بر روی آنها نظارت دارد و مستقیما تخت نظر این کشور بودند و هستند , جهت رانندگی برعکسی دارند درست مانند خود این کشور و حتی هندوستان , برای همین است که جهت رانندگی در استرالیا از سمت چپ است درست برعکس رانندگی در ایران .

قوانین کلی رانندگی در استرالیا به صورت زیر است :

1 – جهت رانندگی از سمت چپ مسیر است
2 – دور ریختن زباله از پنجره ماشین جرم است
3 – نبستن کمربند ایمنی ممنوع است
4 – خوردن و آشامیدن در حین رانندگی ممنوع است
5 – رانندگی در مستی ممنوع است
6 – رانندگی بدون بیمه نامه ممنوع است
7 – رانندگی بدون گواهینامه به شدت ممنوع است
8 – سرعت بالا جریمه بسیار بالایی هم دارد
و …

رانندگی در استرالیا


هزینه جریمه رانندگی در این کشور چقدر است ؟

هزینه های جریمه رانندگی در استرالیا به قدری بالاست که نظم شدیدی را در این کشور برقرار کرده اما از آنجا که قوانین رانندگی در ایالت های مختلف این کشور دارای تفاوت های بسیار زیادی است و اگر بخوانید برای مثال از سیدنی وارد ایالت جنوبی و کویینزلند شوید باید حتما مجوز رانندگی چند روزه دریافت کنید .

در هر صورت هزینه جریمه رانندگی در شهر های مهم با بقیه مناطق بسیار متفاوت است . ما گران ترین هزینه جریمه رانندگی را که در سیدنی است را در نظر گرفته ایم که به شرح زیر است :

1 – نبستن کمربند ایمنی : 80 دلار
2 – رد شدن از چراغ قرمز : 120 دلار
3 – رانندگی در مستی : 1000 دلار
4 – رانندگی بدون گواهینامه : 1500 دلار + توقف خودرو در پارکینگ پلیس به مدت حداقل 3 ماه
5 – خودرن و آشامیدن در حین رانندگی : 120 دلار
6 – سرعت بالاتر از حد تعیین شده در شهر : 200 دلار
7 – سرعت بالا تر از حد تعیین شذه در مسیر های عادی برون شهری : 80 دلار
8 – سرعت پایین تر از 120کیلومتر در لاین سرعت بزرگ راه ها : 150 دلار
و …

رانندگی در استرالیا

هزینه و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در استرالیا

هزینه و شرایط رانندگی در این کشور نیز در هر ایالت از کشور استرالیا متفاوت است اما نه خیلی زیاد بلکه شاید در کل از نظر هزینه های 100 دلار بالا و پایین باشد اما از نظر شرایط ما در اینجا برای شما شرایط عمومی را نوشته ایم که در هر ایالت شرط کوچکی به آن اضافه و یا حتی کسر می شود .

هزینه و شرایط :

1 – هزینه آموزشگاه رانندگی در کل : 50 دلار
2 – سن 18 به بالا
3 – دارای تاییدیه ذهنی و روانی از پزشک های مورد تایید
4 – دارای تاییده سلامت پزشکی و چشم پزشکی
5 – دارای مدارک احراض سکونت
6 – 3 قطعه عکس
7 – خرید کتاب آیین نامه رانندگی
8 – قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی ( دانلود سوالات آیین نامه برای تمرین )
9 – تمرین رانندگی عملی
10 – قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی
و …

رانندگی در استرالیا

آیا با وسیله نقلیه خود رفت و آمد کنم بهتر است و یا با وسایل نقلیه عمومی ؟

در بسیاری از شهر ها و مناطق کشور استرالیا شما می توانید به خوبی از سیستم حمل و نقل در استرالیا استفاده کنید اما بگذارید سوالی از شما بپرسم . اگر شما در سیدنی هستید و کار شما در شهر ملبورن استرالیا , هزینه رفت و آمد و اتلاف وقت شما در این کشور چقدر است ؟

پاسخ : بسیار بسیار زیاد تر از استفاده از خودروی شخصی …

اگر شما رفت و آمدتان در شهر است که مسلما مشکلی برای اتلاف وقت و در کل استفاده از وسایل نقلیه عمومی ندارید اما اگر بیرون از شهر مسیر رفت و آمدتان است مسلما درگیر بسیاری از مشکللات از جمله هزینه می شوید در صورتی که می توانید با 5000 دلار یک خودروی نسبتا خوبی را در این کشور خریداری کنید ( دست دوم رو به پایین و ساده ) .

پس در نظر بگیرید که برای رفت و آمد چه سیستمی را انتخاب می کنید .

رانندگی در استرالیا


با موتور سیکلت رانندگی کنیم و یا با خودرو ؟

آب و هوای قاره استرالیا بسیار به ایران شباهت دارد اما با این تفاوت که آفتاب بسیار شدید و بارای های بسیار شدیدتری دارد . اگر به شرایط محیطی خود فکر می کنید باید این را بدانید که موتور سیکلت برای رانندگی در کشور استرالیا به خوبی خودروی شخصی نیست .

اما مزایای بسیار بهتری نسبت به این خودرو دارد از جمله :

هزینه سوخت کمتر
هزینه خرید بسیار کمتر
هزینه تعمیر بسیار کمتر از ماشین
هزینه نگهداری به شدت پایین تر از ماشین

رانندگی در استرالیا

هزینه و شرایط خرید ماشین در این کشور چگونه است ؟

در ابتدا برای رانندگی در استرالیا باید حتما دارای گواهینامه رانندگی معتبر و یا دارای گواهینامه رانندگی بین المللی تایید شده داشته باشید . هر چند اگر گواهینامه رانندگی کشور انگلستان و یا هلند رو داشته باشید که بسیار راحت تر می توانید عمل کنید .

برای خرید خودرو می توانید از خودروی دست دوم ساده شروع کنید و پس از رانندگی به مدت 2 سال به سراغ رانندگی با خودروی صفر و یا گرانتر بروید .

بهتر است در ابتدا با خودرو های بسیار ارزان دست دوم هوندا و یا خودرو های چینی رانندگی کنید تا تمای شرایط رانندگی و هزینه های دستتان بیاید و یا به زبان خودمانی بهتر است در ابتدا کار به خودتان فشار وارد نکنید و شمرده شمره قدم برداشته و زندگی کنید .

هزینه یک خودروی ساده و دست دوم از 5.000 الی 15.000 دلار است که البته 15.000 دلار برای خودرو های دست دوم بسیار مدل بالا و معروفی مانند بی ام دبلیو و بنز می باشد در غیر این صورت هزینه خرید خودرو های دست دوم ساده چینی در حدود 5.000 الی 12.000 دلار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *