سوالات آیین نامه رانندگی ماشین ( بهمن 1401 + دانلود ) !

در ابتدا بهتر است بگوییم اگر می خواهید سوالات آیین نامه رانندگی را فورا دانلود و دریافت کنید , کمی پایینتر بروید .

در ” وبسایت مرجع گواهیران ” سوالات آیین نامه رانندگی در حال ارائه هست که با کسب اجازه از این وبسایت بزرگ , تست های تمرینی امتحان آیین نامه رانندگی را در سایت قرار داده ایم که می توانید به راحتی دانلود کنید . البته باید گفت شما فورا به سایت گواهیران در این زمینه متصل خواهید شد .

فقط کافیست بر روی دکمه دانلود فوری تست های رانندگی در پایین کلیک کنید .

سوالات آیین نامه

سوالات آیین نامه را باید بخوانیم و یا کتاب آیین نامه رانندگی ؟

بگذارید یک مثال برای شما بزنیم : فرض کنید که امتحان ریاضی و یا یک امتحان سخت دیگری دارید و باید خود را برای قبولی در این امتحان آماده کنید .

حالا شما پاسخ دهید , تنها کتاب می تواند به قبولی 100% ما در این آزمون سخت رانندگی کمکی کند ؟

شاید با خواندن ساده یک کتاب درسی بتوانید اما بدی و سختی این آزمون این است که شما فقط 4 غلط مجاز هستید . و این یعمی اگر بیشتر از این تعداد گفته شده اشتباه کنید مردود می شوید پس باید حتما برای قبولی از منابع معتبر استفاده کنید .

اگر در آزمون آیین نامه رانندگی مردود شویم چه می شود ؟

اگر در این امتحان سخت مردود شوید اتفاقا نا خوشایند بسیاری به شرح زیر برای شما می افتد که مسلما هیچکدام از ما این شرایط را نمی خواهیم :

1 – زمان گرفتن گواهینامه رانندگی شما به شدت به عقب می افتد …
2 – باید هفته بعد مجددا برای دادن امتحان آیین نامه رانندگی به کلاس بروید …
3 – باید هزینه اضافه برای امتحان مجدد پرداخت کنید …
4 – بدتر از همه این است که دوباره باز هم مردود شوید و مجبور باشید کتاب آِیین نامه رانندگی با آن حجم زیادش را باز هم بخوانید .

سوالات آیین نامه

چکار کنیم که در امتحان آیین نامه رانندگی قبول شویم ؟

مسلما برای قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی 2 راه دارید :

1 – کتاب آیین نامه رانندگی را با دقت بسیار زیاد بخوانید که حدودا 221 صفحه از نکات بسیار بسیار مهم را باید به خاطر بسپارید .

2 – باید از منابع که همان سوالات امتحانیست استفاده کنید و بسیار بسیار زیاد آن را تمرین کنید که بدون شک به راحتی در این امتحان بسیار سخت هم قبول خواهید شد .

بعد از قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی دقیقا چه می شود ؟

پس از قبولی در این امتحان بسیار سخت باید بروید به سراغ مرحله بعدی آزمون و این یعنی تمرین رانندگی با مربی . و این یعنی شما غول اول رانندگی را از بین برید .

حالا باید پشت فرمان نشسته و رانندگی را به صورت عملی و با دقت بسیار بالا بیاموزید .

پس از این باید خود را برای امتحان رانندگی همراه با افسر آماده کنید . خب بیایید برویم به سراغ دانلود فوری آیین نامه رانندگی .

دانلود فوری سوالات آیین نامه رانندگی پایه 3 – ماشین – سواری

برای دانلود فوری سوالات بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دانلود فوری سوالات آیین نامه رانندگی

چند نفر در این امتحان سخت معمولا قبول می شوند ؟

طی یک آمار بسیار دقیق از سال 98 و 99 , در هر کلاس 30 نفره معمولا فقط 4 الی 6 نفر قبول می شوند و افرادی که مردود شده اند باید ساعت های بسیار زیادی را صرف مراحلی کنند تا بتوانند دوباره در کلاس امتحان نشسته و امتحان دهند .

توجه کنید که بهترین روش قبولی در این امتحان این است که پس از خواندن کامل کتاب آیین نامه رانندگی , به سراغ فایل دانلودی رفته و به خوبی نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را حل و تمرین کنیم .

شیوه امتحان آیین نامه به چه صورت است ؟

امتحانی که در اختیار شما در جلسه امتحان قرار می گیرد شامل 30 سوال 4 تستی است که برای قبولی باید حتما 26 سوال را درست پاسخ دهید .

اگر تعداد غلط های شما در این امتحان بالای 4 باشد مردود می شوید . پس حواستان باشد زمان گرفتن گواهینامه رانندگیتان را به عقب نیندازید .

نوع سوالات در امتحان آیین نامه رانندگی چگونه است ؟

تست های موجود در امتحان آیین نامه رانندگی شامل موارد زیر می شود :

1 – فنی
2 – تابلو ها
3 – تشریحی ( تستی )
4 – قوانین راه ها و شرایط
5 – امداد و کمک رسانی به فرد حادثه دیده

پس از خواندن کتاب آیین نامه رانندگی تمام موارد گفته شده را به خوبی می آموزید . از تابلو ها گرفته تا شرایط راه های و امداد اما برای قسمت سوالات فنی خودرو , کلاس در آموزشگاه قبل از امتحان گذاشته می شود که در این کلاس به شما می آموزند که برای مثال : موتور چیست ؟

اجزاء موتور را بررسی می کنید و قسمت های فنی ماشین را به خوبی بررسی می کنید . باید توجه داشته باشید که در این کلاس باید تمام حواستان را به مربی بدهید و اگر نکته ای را متوجه نشدید در کتاب رانندگی به دنبال آن بگردید .

اما خیالتان از این مسائل راحت باشد , شما می توانید به راحتی با خواندن تست ها امتحانی و تستی رانندگی تمام این موارد را به خوبی بیاموزید , پس زیاد نگران نکات فنی نباشید .

آیا سوالات امتحانی قوانین رانندگی را به ما می آموزند ؟

مسلما قوانین رانندگی را باید از کتاب آیین نامه رانندگی بیاموزید اما بله تست ها امتحانی و تستی نیز می توانند به شما در یادگیری تمامی قوانین رانندگی کمک فراوانی کنند .

برای مثال وقتی شما محدودیت سرعتی را در راه ها می خوانید باید تست های مربوطه را مانند کنکور بزنید و یا برای مثال وقتی به قسمت تابلو ها می رسید باید با نحوه تست های تابلو ها در امتحان به خوبی آشنا باشید .

در کتاب توضیحات بسیار خوبی داده شده اما برای اینکه بتوانید به خوبی و راحتی در این امتحان سخت و نفسگیر قبول شوید باید حتما از تست ها و منابع مختلفی استفاده کنید که در سایت گواهیران به خوبی گردآوری شده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *